Mobilitātes dokumenti
- STUDIJAS
- PRAKSE
Erasmus+ studijās uz var doties gan pilna laika, gan nepilna laika studenti uz augstskolām ar kurām Banku augstskolai ir noslēgts divpusējās sadarbības līgums. Katrs students var doties apmaiņas studijās un praksē katrā studiju ciklā (bakalaurs, maģistrs, doktorantūra), neierobežotu reižu skaitu, nepārsniedzot kopējo mobilitāšu periodu 12 mēnešus, viena studiju cikla ietvaros. Minimālais Erasmus+ studiju periods ir 3 mēneši.
Visus pirms došanās apmaiņas studijās, studijas laikā un pēc atgriešanās no studijām dokumentus var iesniegt klātienē vai elektroniski, tas ir, ieskenējot un nosūtot uz e- pastu, izņemot Studiju mobilitātes finansējumu līgumus. Konsultācijas un dokumentu iesniegšana notiek Banku augstskolas Starptautiskajā ofisā, 507. kab. (5. stāvs), erasmus@ba.lv
Pirms došanās apmaiņas studijās
- Studentam jāsagatavo Pirms mobilitātes Mācību līgums Leraning Agreement BEFORE Mobility, aizpildot visu prasīto informāciju. Kursu izvēlei jābūt saskaņotai ar studenta studiju programmas direktoru. Mācību līgums stājas spēkā, un iesniedzams Erasmus+ koordinatoram, kad tas ir trīspusēji parakstīts: no studenta, Banku augstskolas un ārvalstu augstskolas puses.
- Jānosūta Erasmus+ koordinatoram e-pastu par studiju mobilitātes periodu dd.mm.gg. – dd.mm.gg. Aicinām konsultēties par periodu ar Erasmus+ koordinatoru.
- Jāiegādājas apdrošināšanas polise, kurā iekļauti šādi riski: 1) veselības apdrošināšana, 2) nelaimes gadījumi (t.sk. repatriācija) un 3) civiltiesiskā atbildība. Apdrošināšanas polisei obligāti jānosedz viss mobilitātes periods. Polises kopija jāiesniedz Erasmus+ koordinatoram kopā ar citiem dokumentiem. Var iegādāties jebkuras apdrošināšanas kompānijas vai bankas polisi, kas ietver un polisē uzrāda prasītos riskus. Pērkot polisi no apdrošināšanas kompānijas aptuvenā cena par vienu semestri ir no 70.00 – 120.00 EUR, atkarībā no kopējā mobilitātes perioda un mobilitātes valsts. Apdrošināšanas periodam jānosedz mobilitātes periods, apdrošināšanas polisē jānorāda apdrošināšanas perioda sākuma un beigu datums. Apdrošināšanas periods var būt ilgāks par mobilitātes periodu, taču tas nedrīkst būt īsāks.
- Jāveic pirms mobilitātes tiešsaistes valodas zināšanu novērtējums OLS (Online language assessment). Pieprasījumu aizpildīt valodas testu students saņems pirms mobilitātes uz e-pastu, norādītu mobilitātes pieteikumā. Valodas novērtējums jāveic arī pēc mobilitātes, lai students varētu novērtēt, kā valodas zināšanas ir uzlabojušās. Studentiem var tikt piedāvāta iespēja uzlabot valodas zināšanas, kurās notiks apmācība ārzemēs. Tiešsaistes valodas kursi veidoti galvenokārt no lasīšanas un klausīšanās uzdevumiem. Studenti var komunicēt ar citiem kursu dalībniekiem un pasniedzējiem tiešsaistes apmācības platformā. Vairāk informācijas par obligāto tiešsaistes valodas testu un tiešsaistes valodas kursiem var lasīt šeit.
- Visiem Erasmus+ dalībniekiem, kas ir Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas vai Šveices Konfederācijas pilsoņi, obligāti jānoformē Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kuru var saņemt bez maksas Nacionālajā veselības dienestā (Rīgā, Cēsu ielā 31, k-3. 6. ieeja). EVAK karte apliecina tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Skatīt infografiku šeit.
Pēc visu prasību izpildīšanas un dokumentu iesniegšanas tiek sastādīti Erasmus+ Studiju mobilitātes finansējuma līgumi. Studējošais tiks uzaicināts uz Erasmus+ Studiju mobilitātes finansējumu līgumu parakstīšanu. Pēc Erasmus+ studiju mobilitātes finansējuma līguma parakstīšanas un pirms došanās mobilitātē Erasmus+ dalībnieks saņem uz pieteikumā norādīto bankas kontu 80% no Eiropas Komisijas finansējuma un visu Latvijas valsts budžeta finansējumu.
Studiju mobilitātes laikā
Ierodoties uzņemošā partnervalstu augstskolā, students var aizpildīt Certificate of Arrival, iesniegt to parakstīšanai uzņemošai augstskolai. Pēc parakstīšanas students var nosūtīt Certificate of Arrival Banku augstskolas Erasmus koordinatoram.
Gadījumā, ja, uzsākot Erasmus+ studijas, nepieciešams veikt izmaiņas izvēlēto kursu sarakstā, iestājas nepārvarami apstākļi (force majeure) vai ir vēlme turpināt studijas vēl vienu semestri uzņemošajā augstskolā tā paša studiju gada ietvaros, ir jāsagatavo Mācību līgums mobilitātes studiju laikā (Learning Agreement for Studies DURING Mobility). Ja students vēlas veikt izmaiņas izvēlēto kursu sarakstā, studentam jāiesniedz mēneša laikā pēc studiju uzsākšanas partneraugstskolā trīspusēji parakstīts Mācību līgums studiju mobilitātes laikā (Learning Agreement for Studies During Mobility). Ja students vēlas turpināt studijas vēl vienu semestri uzņemošajā augstskolā tā paša studiju gada ietvaros, trīspusēji parakstīts Mācību līgums studiju mobilitātes laikā jāiesniedz ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms pirmā semestra studiju beigām. Ja izmaiņas studiju kursu sarakstā nav nepieciešams veikt un students nevēlas palikt vēl vienu semestri uzņemošajā augstskolā, Mācību līgums mobilitātes studiju laikā nav jāsagatavo un jāiesniedz.
Pēc atgriešanās no studijām
Studentam, atgriežoties no Erasmus+ studijām ārvalstīs, viena mēneša laikā pēc mobilitātes beigām Banku augstskolas Starptautiskajā ofisā jāiesniedz šādi dokumenti:
- Pēc mobilitātes mācību līgums Learning Agreement AFTER Mobility
- Apliecinājums par mobilitāti (Letter of Attendance vai Certificate) – dokuments, ko izdod uzņemošā augstskola, kas apliecina studenta dalību ERASMUS+ programmā. Dokumentā ir jāiekļauj mobilitātes periods (studiju periods dd.mm.gg. – dd.mm.gg). Apliecinājuma par mobilitāti dokumentā mobilitātes periodam jāsakrīt ar studenta parakstīto Erasmus+ finansējumu līgumu mobilitātes periodu.
- Dalībnieka individuālā atskaite (Mobility Report) (pieprasījumu aizpildīt atskaiti students saņems e-pasta veidā pēc mobilitātes perioda beigām).
- Tiešsaistes valodas prasmju novērtējums pēc mobilitātes OLS (pieprasījumu aizpildīt valodas testu students saņems e-pasta veidā pēc mobilitātes perioda beigām).
Projektus līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma
Erasmus+ praksē uzņēmumos un organizācijās var doties gan pilna laika, gan nepilna laika studenti. Katrs students var doties apmaiņas praksē un studijās katrā studiju ciklā (bakalaurs, maģistrs, doktorantūra), neierobežotu reižu skaitu, nepārsniedzot kopējo mobilitāšu periodu 12 mēnešus, viena studiju cikla ietvaros. Studenti var doties Erasmus+ praksē uzņēmumos un organizācijās Eiropas Savienības 28 dalībvalstīs, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs – Islande, Norvēģija, Lihtenšteina un ES kandidātvalstīs – Turcija, bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika. Minimālais Erasmus+ prakses periods ir 2 mēneši.
Studējošie var pieteikties un realizēt Erasmus+ praksi studiju laikā, kā arī vēl 12 mēnešus pēc augstskolas absolvēšanas doties neseno absolventu praksē. Dodoties neseno absolventu praksē, pieteikšanās un atlase tiek veikta studiju laikā, proti, ne vēlāk, kā vienu semestri pirms absolvēšanas, tādā pašā kārtībā, kā tiek veikta Erasmus+ pieteikšanās un atlase.
Visus pirms došanās apmaiņas praksē, prakses laikā un pēc atgriešanās no prakses dokumentus var iesniegt klātienē vai elektroniski, tas ir, ieskenējot un nosūtot uz e- pastu, izņemot Prakses mobilitātes finansējumu līgumus. Konsultācijas un dokumentu iesniegšana notiek Banku augstskolas Starptautiskajā ofisā, 507. kab. (5. stāvs), erasmus@ba.lv
Pirms došanās praksē:
- Studentam jāsagatavo Pirms mobilitātes Mācību prakses līgums (Learning agreement for Traineeships BEFORE Mobility), aizpildot visu prasīto informāciju. Mācību līgums stājas spēkā, un iesniedzams Erasmus+ koordinatoram, kad tas ir trīspusēji parakstīts: no studenta, Banku augstskolas un prakses devēja puses.
- Jānosūta Erasmus+ koordinatoram e-pastu par prakses mobilitātes periodu dd.mm.gg. – dd.mm.gg. Studentiem, kuri atkārtoti dodas Erasmus+ programmā, iesakām pirms mobilitātes termiņa nosūtīšanas konsultēties ar Starptautisko biroju.
- Jāiegādājas apdrošināšanas polise, kurā iekļauti šādi riski: 1) veselības apdrošināšana, 2) civiltiesiskā atbildība, 3) nelaimes gadījumi prakses vietā un 4) repatriācija. Apdrošināšanas polisei obligāti jānosedz viss mobilitātes periods. Polises kopija jāiesniedz Erasmus+ koordinatoram kopā ar citiem dokumentiem. Var iegādāties jebkuras apdrošināšanas kompānijas vai bankas polisi, kas ietver un polisē uzrāda prasītos riskus. Pērkot polisi no apdrošināšanas kompānijas aptuvenā cena par vienu semestri ir no 70.00 – 120.00 EUR, atkarībā no kopējā mobilitātes perioda un mobilitātes valsts. Apdrošināšanas polise jāiesniedz latviešu vai angļu valodā. Apdrošināšanas periodam jānosedz mobilitātes periods, apdrošināšanas polisē jānorāda apdrošināšanas perioda sākuma un beigu datums. Apdrošināšanas periods var būt ilgāks par mobilitātes periodu, taču tas nedrīkst būt īsāks. Neseno absolventu Erasmus+ prakses dalībniekiem jāņem vērā, ka, iegādājoties apdrošināšanas polisi praksei, absolvents vairs nav studenta statusā un līdz ar to ir jāizvēlas atbilstoša apdrošināšanas polises programma.
- Jāveic pirms mobilitātes tiešsaistes valodas zināšanu novērtējums OLS (Online language assessment). Pieprasījumu aizpildīt valodas testu students saņems pirms mobilitātes uz e-pastu, norādītu mobilitātes pieteikumā. Valodas novērtējums jāveic arī pēc mobilitātes, lai students varētu novērtēt, kā valodas zināšanas ir uzlabojušās. Studentiem var tikt piedāvāta iespēja uzlabot valodas zināšanas, kurās notiks apmācība ārzemēs. Tiešsaistes valodas kursi veidoti galvenokārt no lasīšanas un klausīšanās uzdevumiem. Studenti var komunicēt ar citiem kursu dalībniekiem un pasniedzējiem tiešsaistes apmācības platformā. Vairāk informācijas par obligāto tiešsaistes valodas testu un tiešsaistes valodas kursiem var lasīt šeit.
- Visiem Erasmus+ dalībniekiem, kas ir Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas vai Šveices Konfederācijas pilsoņi, obligāti jānoformē Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kuru var saņemt bez maksas Nacionālajā veselības dienestā (Rīgā, Cēsu ielā 31, k-3. 6. ieeja). EVAK karte apliecina tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Skatīt infografiku šeit.
- Erasmus+ 2021-2027 perioda jauninājums atbalsta zaļās pārmaiņas, kas palielina izpratni par vides jautājumiem, tādēļ ieviesta jauna iniciatīva “zaļā ceļošana”. Lai saņemtu zaļās ceļošanas atbalstu, jāiesniedz Ticamības deklarācija, kas apliecina zaļās ceļošanas veida izmantošanu. Deklarācija jāiesniedz pirms tiek saņemts uzaicinājums aizpildīt OLS testu. Zaļā ceļošanā neietilpst lidošana un ceļošana ar prāmi.
Pēc visu dokumentu iesniegšanas un prasību izpildīšanas, tiek sastādīti Erasmus+ Prakses mobilitātes finansējuma līgumi. Students tiks uzaicināts uz Erasmus+ Prakses mobilitātes finansējumu līgumu parakstīšanu. Pēc Erasmus+ Prakses mobilitātes finansējuma līguma parakstīšanas un pirms došanās mobilitātē Erasmus+ dalībnieks saņem uz pieteikumā norādīto bankas kontu 80% no Eiropas Komisijas finansējuma un visu Latvijas valsts budžeta finansējumu.
Prakses apmācību laikā:
Gadījumā ja, uzsākot praksi, mainās prakses perioda datumi, studentam jāsagatavo Prakses apmācību līguma izmaiņas (Learning agreement for Traineeships DURING mobility). Šīs izmaiņas studentam, ne vēlāk kā mēnesi pēc prakses apmācību uzsākšanas, elektroniski jāsaskaņo ar savu programmas direktoru Banku augstskolā.
Pēc atgriešanās no prakses:
Studentam, atgriežoties no Erasmus+ prakses ārvalstīs, viena mēneša laikā pēc mobilitātes beigām Banku augstskolas Starptautiskajā ofisā jāiesniedz šādi dokumenti:
- Pēc mobilitātes prakses līgums Learning agreement for Traineeship AFTER mobility Dokuments derīgs tikai tad kad to parakstījušas trīs puses: prakses ņēmējs, uzņemošā iestāde/ organizācija un Banku augstskola.
- Apliecinājums par mobilitāti (Letter of Attendance vai Certificate) – dokuments, ko izdod uzņemošā organizācija, kas apliecina studenta dalību ERASMUS+ praksē. Dokumentā ir jāiekļauj mobilitātes periods (prakses periods dd.mm.gg. – dd.mm.gg). Apliecinājuma par mobilitāti dokumentā mobilitātes periodam jāsakrīt ar studenta parakstīto Erasmus+ finansējumu līgumu mobilitātes periodu.
- Dalībnieku individuālā atskaite (Mobility Report) (pieprasījumu aizpildīt atskaiti students saņems e-pasta veidā pēc mobilitātes perioda beigām).
- Tiešsaistes valodas prasmju novērtējums pēc mobilitātes OLS (pieprasījumu aizpildīt valodas testu students saņems e-pasta veidā pēc mobilitātes perioda beigām).
- Prakses novērtējuma veidlapa. Neseno absolventu praksēm prakses novērtējuma veidlapa nav jāiesniedz.
Pēc visu dokumentu iesniegšanas un prasību izpildīšanas, studējošais vai nesenais absolvents saņem uz savas bankas kontu atlikušos 20% no Eiropas Komisijas finansējuma.
Projektus līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma