Nu jau ir sācies otrais semestris, kuru daži no studentiem pavada Erasmus+ apmaiņas programmās! Jau aktīvi norisinās pieteikšanās Erasmus+ rudens semestrim, ja vēl neesi izlēmis uz kurieni vēlies doties, 2022. gada rudens semestri viens no Banku augstskolas studentiem pavadīja Nīderlandē, Roterdamas biznesa skolā (Rotterdam Business School). Varbūt arī Tava izvēle kritīs uz Nīderlandi? Pieteikšanās līdz 6. aprīlim!
Maza intervija ar Banku augstskolas bakalaura studiju programmas “Biznesa procesu vadība” 4. kursa studentu Robinu Reinu par izvēli, pieredzi un kopumā studiju semestri Nīderlandē:
Banku augstskola (BA): Kas motivēja Tevi pieteikties Erasmus+ studijām?
Robins Reins (RR): Sākšu ar to, ka pirms devos Erasmus+, strādāju ļoti labā darbā, kurš mani pilnībā apmierināja. Taču zināju, ka šī ir iespēja un pieredze, kura neatkārtosies, izkāpu no savas komforta zonas, un biju gatavs piedzīvot ko jaunu, un augt kā cilvēks, tāpēc aizbraucu uz Nīderlandi, Roterdamas biznesa skolu. Nenožēloju šo lēmumu, pat ne nedaudz.
BA: Kāda ir Tava ikdiena apmaiņas programmā Nīderlandē?
RR: Manā gadījumā Erasmus+ pieredze nedaudz atšķiras no prakses, kāda ir mūsu augstskolā ārzemju studentiem. Pats studiju princips ir līdzīgs studiju principam Banku Augstskolā – praktiskie uzdevumi, projekti ar īstiem uzņēmumiem, kur teorijā apgūtā viela tiek uzreiz pielietota. Līdz šim esmu veidojis mārketinga plānu alus darbnīcai, plānot un inovēt ilgtspējīgus risinājumus Roterdamas pašvaldībai.
BA: Protams, studējot apmaiņas programmā, tas nozīmē būt starptautiskā vidē. Tu noteikti arī to jūti un vai ir sanācis arī iepazīt kādu citu kultūru vai pat vairākas?
RR: Tā vietā, lai būtu pievienots grupai, kur ir 20 vietējie studenti, manā grupā nav neviens pats students no Nīderlandes. Šis rada iespēju iepazīties ar cilvēkiem no Japānas, Kanādas, Izraēlas, Itālijas, Somijas, Vācijas un vairākām citām valstīm, un iepazīt attiecīgās kultūras. Iespēja ne vien paklausīties no Itāļa, ka kapučīno nevajadzētu dzert pēc pusdienām, vai cik nepareizi Nīderlandē taisa pastu, kā kanādietis atvainojas vai cik skaļi un emocionāli ir spāņi, bet arī salauzt dažus no šiem stereotipiem un iepazīt katru no šiem cilvēkiem dziļāk, gūt draugus visā pasaulē.
BA: Viens no Erasmus+ pievilcīgajiem aspektiem ir tas, ka ir iespēja ceļot ne tikai uz valsti/pilsētu, kur notiks studijas, bet arī uz kaimiņvalstīm. Vai Tev arī sanāk apskatīt pa Nīderlandi vai citas tuvākās valstis?
RR: Universitātē ir bijušas dažas intensīvākas nedēļas, bet kopumā ir pietiekami laiks gan apskatīt tuvākās kaimiņvalstis, gan izpētīt visas nozīmīgākās vietas Nīderlandē – gan lielākas, gan mazākas pilsētas, apskatīt kanālus un dzirnavas, izbraukt ar kuģīti un visas pārējās kulturālās pieredzes, kuras raksturīgas Nīderlandei.
BA: Vai ir kādi noslēdzošie vārdi citiem studentiem?
RR: Erasmus+ ir ļoti unikāls piedzīvojums, kuru ieteiktu ikkatram. Šī pieredze paplašina perspektīvu un iedod iespēju dzīvot pavisam citu dzīvi, citu pasauli gan tāpēc, ka esi pilnīgi citā studiju vidē, gan cilvēku vidē, gan faktors, ka apzinies, ka būsi te īslaicīgi motivē aktīvi iepazīt un izbaudīt cik vien daudz iespējams.
Ja Robins Tevi pārliecināja, Tev atliek tikai iesniegt nepieciešanos dokumentus un rudens semestri varēsi pavadīt Nīderlandē vai kādā citā valstī!
Piesakoties konkursam Erasmus+ studijām, Banku augstskolas Starptautisko mobilitātes projektu daļā ir jāiesniedz sekojoši dokumenti:
- Pieteikuma forma
- CV angļu valodā (Europass forma), ietverot fotogrāfiju; CV jāiesniedz parakstīts, ar paraksta atšifrējumu (vārds, uzvārds), kā arī paraksta datumu;
- Svešvalodas pasniedzēja rekomendācija, ja ir apgūta angļu valoda Banku augstskolā. Ja students ir studējis Banku augstskolas angļu valodas studiju programmā, svešvalodas pasniedzēja rekomendācija nav nepieciešama. Ja students nav studējis Banku augstskolas angļu valodas studiju programmā un nav apguvis angļu valodas kursu Banku augstskolā, tad jāiesniedz angļu valodas kursu sertifikāti, piemēram, TOEFL, IELTS, vai citi valodas prasmes apliecinoši dokumenti.
Vairāk par pieteikšanos Erasmus+ studijām: ŠEIT!